Ďakujeme za návštevu! Objednávky vykonané v pracovné dni do 12-tej hodiny do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Nano impregnácia textilu a kože obstála v extrémnych podmienkach Antarktídy a získala ochrannú známku "Testované v Antarktíde"

Ochrannú známku „Testované v Antarktíde“, ktorej držiteľom je Masaryková univerzita, dnes oficiálne získala právo používať naša Nano impregnácia textilu a kože.  Jeden z najpredávanejších produktov značky NanoConcept tak potvrdil svoje proklamované kvality.


Nano impregnácia textilu a kože získala ochrannú známku Testované v Antarktíde

V ľavo: Oficiálne logo ochrannej známky Testované v Antarktíde
V pravo: Fotografia z predávajúceho ceremoniálu na Masarykovej univerzite v Brne (Foto: MUNI)


Masarykova univerzita sa snaží prehlbovať spoluprácu s  priemyslom a jedna z  ciest je testovanie udávaných vlastnosti výrobkov v  extrémnych podmienkach  Antarktídy. Možnosť vystaviť výrobok polárnym extrémom prináša firmám spätnú väzbu ako sa výrobok osvedčil, poprípade ako je možné produkt ďalej vylepšiť. Spotrebiteľ tak má prehľad o tom, v  čom podľa našich hodnotiteľov výrobok vynikol, prečo si zaslúžil ochrannú známku a aké sú prípadne jeho rezervy, “ vysvetľuje Jana Daňková, business manažérka Centra pre transfer technológií MUNI, ktoré má testovanie a udeľovanie známky spolu s polárnikmi na starosti.


Nano impregnácia textilu a kože získala ochrannú známku Testované v Antarktide

Slávnostné predanie ochrannej známky „Testované v Antarktíde“ na pôde Masarykovej univerzity do rúk jednateľa firmy IMPRE CZ Ing. Davida Hrazdila, ktorá zastupuje značku NanoConcept v Českej a Slovenskej republike (foto: MUNI)


"Testovalo sa na Českej vedeckej stanici J. G. Mendela na ostrove Jamesa Rossa, na Českej vedeckej stanici CzECO Nelson na ostrove Nelson a v  rámci výpravy chilského národného antarktídskeho programu na ostrov Kráľa Juraja a blízke okolité ostrovy, ktorej sa tiež zúčastnili český vedci", spresnil vedúci expedície na Nelsonov ostrov Pavel Kapler.


„Testovanie je skutočne intenzívne. Pokiaľ by sme hovorili konkrétne o outdoorovom vybavení, tak to si bežný spotrebiteľ kúpi a na hory v ňom vyrazí len sezónne alebo cez víkendy. V Antarktíde ale prechádzajú výrobky drsným testom, používame ich prakticky denne, niektoré vedecké skupiny nachodia v teréne počas expedície až 700 kilometrov. Vedci výstroj nešetria, ich primárnym cieľom nie je aby vybavenie vydržalo, ale aby sa dostali na miesto svojho vedeckého záujmu. A tak idú cez akýkoľvek terén, čím dostávajú výrobky skutočne zabrať,“ popisuje Kapler.

Najprv sme boli k  projektu MU Testované v Antarktíde skeptický, ale čím viac sme poznávali podstatu testovania aj zákulisie celej expedície, celé nás to nadchlo, hovorí majiteľ firmy IMPRE CZ s.r.o. Ing. David Hrazdil, ktorý ďalej dodáva: „„ Do projektu testovania sme išli s  našou nano impregnáciou textilu a kože NanoConcept. Impregnáciu rozširujeme medzi širokú verejnosť už 8 rokov a kladnú spätnú väzbu máme. Antarktída však pre nás bola výzvou. Chceli sme dokázať, že proklamované vlastnosti impregnácie sú funkčné aj v  tak náročných podmienkach ako je Antarktída. Uvedomovali sme si, že testy vykonávajú ľudia, ktorý sa v  náročných poveternostných podmienkach naozaj pohybujú, preto sme chceli aby sme vedcom niečo na oplátku priniesli. Teda aby zostali v  suchu a teple a mali potrebný komfort vo svojom oblečení pre svoju prácu. A to sa podarilo.“


Podrobné zhrnutie testu

Nano impregnácia textilu a kože
Výrobca: IMPRE CZ s.r.o.
Dĺžka testovania: 4-6 týždňov

Podmienky testovania:

 • Česká vedecká stanica J. G. Mendela v Antarktíde, respektíve ľadovce a snehové polia v  jej okolí, sneženie, ležiaci sneh, občasné brodenie potokov, ostro-hranné vulkanické horniny, blato, teploty v rozmedzí +15 až -15 °C a silný vietor.
 • Hodnotitelia sa najviac pohybovali v  daždivom počasí, v snehu, brodili rozvodnené potoky a boli vystavený aj morskej vode napr. pri jazde na člne.
 • Hodnotitelia dodržali podmienky impregnovania (suché, čisté výrobky) a postupovali podľa návodu. Počet impregnácií je uvedený na každom protokole individuálne.

 

Testované výrobky:
Gore-tex bunda, topánky 2x, brašna foto, bunda, nohavice, batoh, nohavice z premokavého materiálu, nohavice z  nepromokavého materiálu.


Výsledok testu:

 • Všetci hodnotitelia sa zhodujú, že výrobky nepremokli, udržali telo prípadne obsah brašne a batohu v suchu. Výrobky si zachovali svoju priedušnosť.
 • Naimpregnované topánky sa vyrovnali aj s  bahnitým povrchom, topánka zostala čistá a suchá, rovnako tak pri vstupe do morskej vody. Nohavice získali vďaka impregnácií lepšie vlastnosti a dážď a vodu odpudzovali, boli odolnejšie aj voči vonkajšej špine, nečistoty išli odstrániť obyčajným obrúskom.
 • U väčšiny výrobkov s  výnimkou softshellového materiálu sa impregnácia nanášala veľmi dobre a po zaschnutí nezanechávala škvrny.
 • Testovaná nano impregnácia textilu a kože obstála v  extrémnych podmienkach Antarktídy a výrobca má právo označiť tento výrobok ochrannou známkou Masarykovej univerzity "Testované v Antarktíde".

 

Test vykonal:
Impregnáciu testovali celkovo 3 členovia vedeckej expedície.


Odporúčanie:
Hodnotitelia boli s impregnáciou veľmi spokojný a neuviedli žiadne odporúčania k vylepšeniu.


Prečo si kúpiť nano impregnáciu textilu a kože NanoConcept?

 • Impregnovaný materiál extrémne odpudzuje kvapalinu
 • Niekoľkonásobne dlhšia životnosť oproti bežnej impregnácií
 • Impregnovaný materiál dýcha, nezatuchne a neplesnivie
 • Impregnačná vrstva je neviditeľná a odolná proti mechanickému zotretiu
 • Produkt vyvinutý špeciálne na impregnáciu textilu a kože
 • Životnosť impregnácie až 5 vypraní v pračke
 • Veľmi ekologický spôsob impregnácie (skladá sa iba z destilovanej vody a nanočastíc oxidu kremičitého)
 • Prípravok je bezfarebný a pri aplikácií neobťažuje zápachom

 

          Prejsť na detail produktu >>

nano impregnácia textilu a kože

          Prejsť na detail produktu >>

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie