Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Nano impregnácia textilu a kože obstála v extrémnych podmienkach Antarktídy a získala ochrannú známku "Testované v Antarktíde"

Ochrannú známku „Testované v Antarktíde“, ktorej držiteľom je Masaryková univerzita, dnes oficiálne získala právo používať naša Nano impregnácia textilu a kože.  Jeden z najpredávanejších produktov značky NanoConcept tak potvrdil svoje proklamované kvality.


Nano impregnácia textilu a kože získala ochrannú známku Testované v Antarktíde

V ľavo: Oficiálne logo ochrannej známky Testované v Antarktíde
V pravo: Fotografia z predávajúceho ceremoniálu na Masarykovej univerzite v Brne (Foto: MUNI)


Masarykova univerzita sa snaží prehlbovať spoluprácu s  priemyslom a jedna z  ciest je testovanie udávaných vlastnosti výrobkov v  extrémnych podmienkach  Antarktídy. Možnosť vystaviť výrobok polárnym extrémom prináša firmám spätnú väzbu ako sa výrobok osvedčil, poprípade ako je možné produkt ďalej vylepšiť. Spotrebiteľ tak má prehľad o tom, v  čom podľa našich hodnotiteľov výrobok vynikol, prečo si zaslúžil ochrannú známku a aké sú prípadne jeho rezervy, “ vysvetľuje Jana Daňková, business manažérka Centra pre transfer technológií MUNI, ktoré má testovanie a udeľovanie známky spolu s polárnikmi na starosti.


Nano impregnácia textilu a kože získala ochrannú známku Testované v Antarktide

Slávnostné predanie ochrannej známky „Testované v Antarktíde“ na pôde Masarykovej univerzity do rúk jednateľa firmy IMPRE CZ Ing. Davida Hrazdila, ktorá zastupuje značku NanoConcept v Českej a Slovenskej republike (foto: MUNI)


"Testovalo sa na Českej vedeckej stanici J. G. Mendela na ostrove Jamesa Rossa, na Českej vedeckej stanici CzECO Nelson na ostrove Nelson a v  rámci výpravy chilského národného antarktídskeho programu na ostrov Kráľa Juraja a blízke okolité ostrovy, ktorej sa tiež zúčastnili český vedci", spresnil vedúci expedície na Nelsonov ostrov Pavel Kapler.


„Testovanie je skutočne intenzívne. Pokiaľ by sme hovorili konkrétne o outdoorovom vybavení, tak to si bežný spotrebiteľ kúpi a na hory v ňom vyrazí len sezónne alebo cez víkendy. V Antarktíde ale prechádzajú výrobky drsným testom, používame ich prakticky denne, niektoré vedecké skupiny nachodia v teréne počas expedície až 700 kilometrov. Vedci výstroj nešetria, ich primárnym cieľom nie je aby vybavenie vydržalo, ale aby sa dostali na miesto svojho vedeckého záujmu. A tak idú cez akýkoľvek terén, čím dostávajú výrobky skutočne zabrať,“ popisuje Kapler.

Najprv sme boli k  projektu MU Testované v Antarktíde skeptický, ale čím viac sme poznávali podstatu testovania aj zákulisie celej expedície, celé nás to nadchlo, hovorí majiteľ firmy IMPRE CZ s.r.o. Ing. David Hrazdil, ktorý ďalej dodáva: „„ Do projektu testovania sme išli s  našou nano impregnáciou textilu a kože NanoConcept. Impregnáciu rozširujeme medzi širokú verejnosť už 8 rokov a kladnú spätnú väzbu máme. Antarktída však pre nás bola výzvou. Chceli sme dokázať, že proklamované vlastnosti impregnácie sú funkčné aj v  tak náročných podmienkach ako je Antarktída. Uvedomovali sme si, že testy vykonávajú ľudia, ktorý sa v  náročných poveternostných podmienkach naozaj pohybujú, preto sme chceli aby sme vedcom niečo na oplátku priniesli. Teda aby zostali v  suchu a teple a mali potrebný komfort vo svojom oblečení pre svoju prácu. A to sa podarilo.“


Podrobné zhrnutie testu

Nano impregnácia textilu a kože
Výrobca: IMPRE CZ s.r.o.
Dĺžka testovania: 4-6 týždňov

Podmienky testovania:

 • Česká vedecká stanica J. G. Mendela v Antarktíde, respektíve ľadovce a snehové polia v  jej okolí, sneženie, ležiaci sneh, občasné brodenie potokov, ostro-hranné vulkanické horniny, blato, teploty v rozmedzí +15 až -15 °C a silný vietor.
 • Hodnotitelia sa najviac pohybovali v  daždivom počasí, v snehu, brodili rozvodnené potoky a boli vystavený aj morskej vode napr. pri jazde na člne.
 • Hodnotitelia dodržali podmienky impregnovania (suché, čisté výrobky) a postupovali podľa návodu. Počet impregnácií je uvedený na každom protokole individuálne.

 

Testované výrobky:
Gore-tex bunda, topánky 2x, brašna foto, bunda, nohavice, batoh, nohavice z premokavého materiálu, nohavice z  nepromokavého materiálu.


Výsledok testu:

 • Všetci hodnotitelia sa zhodujú, že výrobky nepremokli, udržali telo prípadne obsah brašne a batohu v suchu. Výrobky si zachovali svoju priedušnosť.
 • Naimpregnované topánky sa vyrovnali aj s  bahnitým povrchom, topánka zostala čistá a suchá, rovnako tak pri vstupe do morskej vody. Nohavice získali vďaka impregnácií lepšie vlastnosti a dážď a vodu odpudzovali, boli odolnejšie aj voči vonkajšej špine, nečistoty išli odstrániť obyčajným obrúskom.
 • U väčšiny výrobkov s  výnimkou softshellového materiálu sa impregnácia nanášala veľmi dobre a po zaschnutí nezanechávala škvrny.
 • Testovaná nano impregnácia textilu a kože obstála v  extrémnych podmienkach Antarktídy a výrobca má právo označiť tento výrobok ochrannou známkou Masarykovej univerzity "Testované v Antarktíde".

 

Test vykonal:
Impregnáciu testovali celkovo 3 členovia vedeckej expedície.


Odporúčanie:
Hodnotitelia boli s impregnáciou veľmi spokojný a neuviedli žiadne odporúčania k vylepšeniu.


Prečo si kúpiť nano impregnáciu textilu a kože NanoConcept?

 • Impregnovaný materiál extrémne odpudzuje kvapalinu
 • Niekoľkonásobne dlhšia životnosť oproti bežnej impregnácií
 • Impregnovaný materiál dýcha, nezatuchne a neplesnivie
 • Impregnačná vrstva je neviditeľná a odolná proti mechanickému zotretiu
 • Produkt vyvinutý špeciálne na impregnáciu textilu a kože
 • Životnosť impregnácie až 5 vypraní v pračke
 • Veľmi ekologický spôsob impregnácie (skladá sa iba z destilovanej vody a nanočastíc oxidu kremičitého)
 • Prípravok je bezfarebný a pri aplikácií neobťažuje zápachom

 

          Prejsť na detail produktu >>

nano impregnácia textilu a kože

          Prejsť na detail produktu >>