Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Nano impregnácia bundy

Revolučný spôsob impregnácie bundy

impregnácia bundy a odevu funguje na princípe nanotechnológie - nano produktZoznámte sa s nano impregnáciou bundy, ktorá funguje na báze nanotechnológie

Táto inovatívna technológia prináša úplne nové výhody aj do tradičných odvetví ako je impregnácia bundy a zimného odevu.

Zabudnite na bežné impregnácie bundy na báze teflónu, silikónu, vosku alebo oleja.

Nano impregnácia má výrazne vyššiu odpudzujúcu schopnosť proti vode a snehu (nepremokavosť) i nečistotám a tiež niekoľkonásobne dlhšiu životnosť.

Navyše impregnovaná bunda dýcha, nezaparuje sa a neplesnivie, pretože nano impregnácia odpudzuje iba kvapaliny, ale vzduch prepúšťa a tým zachováva priedušnosť impregnovaného materiálu.


impregnácia na bundy zabraňuje preniknutiu vlhkosti impregnácia odevu ochráni aj v extremných podmienkachlyžiarské kombinézy po impregnácií zadržia vlhkosť z rozpusteného snehu

nanoimpregnácia získala certifikát Testované v Antarktíde

nano impregnácia bundy účinnejšie ochrání pred dažďom, snehom aj zašpinením

Nano impregnácia na bundy zaisťuje účinnejšiu ochranu pred premočením, rosou, dažďom a snehom v zrovnaní s bežnými impregnáciami.

impregnácia bundy využívá efekt lotosového kvetu so samočistiacim efektom

Nano impregnácia na bundy využíva efekt lotosového kvetu so samočistiacim efektom. Ten zaručuje dokonalú odpudivosť kvapalín a samočistenie ošetreného povrchu.


nano impregnácia bundy má výrazne vyššiu odpudzujúcu schopnosť a nikoľkonásobne dlhšiu životnosť

Výrazne vyššia odpudzujúca schopnosť a mnohonásobne väčšia odolnosť proti oteru než bežné impregnácie fungujúce na konvenčných princípoch.

Naimpregnované oblečenie si uchováva hydrofóbne vlastnosti aj po piatich praniach. V určitých prípadoch môže byť životnosť impregnácie aj dlhšia.


Nano impregnácia bundy – účinnejšia ochrana pred mokrom a špinou

Nano impregnácia vytvára okolo vlákien ošetreného materiálu neviditeľný ochranný film z nano častíc, ktorý je omnoho odolnejší než po bežnej impregnácií bundy. 

Stále oceňovanejší efekt lotosového kvetu zaručuje, že bunda nepremoká, toľko sa nešpiní a navyše si zachováva farbu.  


Vďaka zmieneným vlastnostiam nano impregnáciu veľmi oceníte tam, kde začínajú mať bežné impregnácie na bundy problémy. Nech už ide o turistiku, zimné športy, náročné pracovné podmienky ,alebo len silný dážď či búrku.


Dĺžka životnosti impregnácie samozrejme závisí na tom, akým spôsobom bundu používate, ale účinnosť tohto nano produktu sa pohybuje v radoch týždňoch až mesiacov, pričom účinnosť bežnej impregnácie klesá už po pár dňoch.

S praním v pračke nano impregnácia NanoConcept tiež nemá problém. Z našich testov vyplýva, že si ošetrený odev zachováva odpudzujúce vlastnosti proti vode ajpo piatich praniach,, ale je nutné povedať, že toto číslo neplatí vždy.


Vlastnosti bežnej impregnácie bundy VS nano impregnácia NanoConcept

Bežná impregnácia bundy    Nano impregnácia NanoConcept
  slabý odpudzujúci efekt – pri väčšom množstve vody bunda rýchlo premokne        nano impregnácia extrémne odpudzuje kvapaliny
krátkodobá životnosť v rade dní až týždňov     dlhá životnosť v radoch týždňov až mesiacov
malá mechanická odolnosť proti zotretiu     vysoká mechanická odolnosť proti zotretiu
súvislý ochranný film, ktorý nedýcha a vy sa viac potíte     nano impregnácia je pre vzduch úplne priedušná
impregnácia nie je šetrná k životnému prostrediu užívajúca rôzne chemikálie     ekologická impregnácia bundy zložená iba z vody a nanočastív kremíka
po vypraní musíte bundu znovu naimpregnovať      životnosť impregnácie až 10 vypraní

Porovnanie životnosti bežnej impregnácie bundy a impregnácie NanoConcept

 

Bežná impregnácia bundy vytvára kompaktný ochranný film, ktorý zabraňuje presiaknutiu vody. Tento ochranný film je však málo odolný proti mechanickému zotretiu a keď je narušená jeho kompaktnosť, veľmi rýchlo stráca svoje ochranné vlastnosti.

Nano impregnácia oproti tomu pracuje na princípe povrchového napätia, ktoré odpudzuje kvapaliny. Nano častice sú rovnomerne vsiaknuté v materiály, ale nejde o súvislý film, preto má i ochranný efekt niekoľkonásobne dlhšiu životnosť.


Nano impregnácia je vhodná pre všetky druhy búnd a odevov

Nano impregnáciu NanoConcept odporúčame na všetky druhy búnd. Od zimných búnd cez cez lyžiarske kombinézy až po marcovú outdoorovú alebo pracovnú. Nano impregnáciou môžete samozrejme ochrániť pred premoknutím a ušpinením tiež rukavice, čiapky, kabáty, svetre, trička, košele aj kravaty.

Nano impregnáciu môžete bez strachu aplikovať na akýkoľvek materiál: nano impregnácia na odevy a bundy je ekologicky šetrná
 • textilná látka
 • bavlna
 • nylón
 • polyester
 • PVC
 • kožená bunda*
 • nubuk
 • umelá koža
 • brúsená koža*
 • semiš
 • gore-tex

 *** Nano impregnácia bundy zaisťuje dlhodobú ochranu kože. Výborne funguje na zdrsnenú kožu. Môžete použiť aj na leštenú kožu a brúsenú (nutný je však nástrek rozprašovačom a následné vtieranie prípravku do kože pomocou handričky vďaka nízkej sacej schopnosti materiálu), ale pozor – prípravok nerieši starostlivosť o kožu (napr. ochranu pred popraskaním). V prípade nejasností, sa neváhajte na nás obrátiť s konkrétnym dotazom na použitie.


Prečo si kúpiť nano impregnáciu bundy NanoConcept?

 • Impregnovaná bunda extrémne odpudzuje kvapalinu
 • Niekoľkonásobne dlhšia životnosť oproti bežnej impregnácií na bundy
 • Impregnovaný materiál dýcha, nezatuchne a neplesnivie
 • Impregnačná vrstva je neviditeľná a odolná proti mechanickému zotretiu
 • Produkt vyvinutý špeciálne na impregnáciu textilu a kože
 • Životnosť impregnácie až 10 vypratí v pračke
 • Veľmi ekologický spôsob impregnácie bundy a ďalšieho odevu
 • Prípravok je bezfarebný a pri aplikácií neobťažuje zápachom

 

          Prejsť na detail produktu >>

nano impregnácia bundy

          Prejsť na detail produktu >>