Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Testovali sme NANO produkty

Naše vlastné testovanie ošetrených povrchov

Test impregnácie textilu

Test ochrany na kovy

Test impregnácie na ochranu dreva a kameňa


Ako funguje ochrana na textil a kožu?

Ochrana na textil je nano prípravok zaisťujúci ochranu textilných a kožených povrchov proti premoknutiu, tzn. má silné hydrofóbne účinky, odpudzuje kvapaliny, mastnoty a nečistoty.

Ako funguje na bežných textíliách, z ktorých sa šijú napr. outdoorové nohavice, môžete vidieť na videu.

Video je určite presvedčivé. V popise vlastnosti sa píše, že je povrch odolný proti mechanickému zotretiu. Ďalej sa hovorí, že sa povrch toľko nešpiní.


Testovanie

Vybrali sme si toaletu s veľmi častou prevádzkou, kde na zemi ako dekorácia slúži nášľapný žltý koberec. Pravú stranu sme nastriekali nano impregnáciou. Ľavú sme nechali voľne, tzn. neošetrili sme ju.

Viditeľný rozdiel medzi ošetrenou a neošetrenou stranou koberca

Zväčšená neošetrená a ošetrená časť

detail neošetrenej časti detail ošetrenej časti


Resumé

Po asi 14 dňovom testovaní je rozdiel viac ako viditeľný. ľavá strana, ktorá nebola ničím ošetrená je znečistená. Oproti tomu strana pravá je podstatne čistejšia.

Prípravok na ochranu textilných povrchov preukázal:

  • odpudivosť nečistôt
  • jednoduché čistenie
  • dlhotrvajúcu ochranu
  • mechanickú odolnosť

Odkaz na Impregnáciu na textil a kožu


Test prípravku na ochranu kovových materiálov

Najprv sme sa rozhodli otestovať prípravok na ochranu kovov. Súčasťou balenia sú

  • abrazívny čistič, ktorým sme povrch dôkladne pomocou čistiacej hubky zbavili hĺbkových nečistôt
  • leštiace utierky určené k roztretiu nano prípravku

Po dôkladnom vyčistení nerezového povrchu sme pristúpili ku kroku aplikácie. Postupovali sme podľa návodu a bez problémov povrch ošetrili neviditeľnou nano vrstvou.

Samotné testovanie prebiehalo nasledovne. Do misky s vodou sme rozmiešali posypovú soľ v pomere asi 10 polievkových lyžíc na 2 litre vody a doštičku do tejto agresívnej kvapaliny ponorili. Takto sme testovaný materiál „trápili“ 7 dní. Po vytiahnutí z kvapaliny prebehlo zotretie povrchu mokrou handričkou a utretie do sucha.

Výsledok môžete vidieť a porovnať sami. Ľavá strana je ošetrená, praná nie. Ochránený povrch si zachoval svoj lesk a je bez známok poškodenia. Na pravej strane sa prejavila korózia, ktorú sa nám nepodarilo odstrániť. Na druhom obrázku je tá istá doštička po vytiahnutí postriekaná obyčajnou vodou. Perlový efekt je opäť viditeľný na ľavej strane. Na pravej sa voda rozpila do jednoliateho tvaru.

viditeľný rozdiel ošetrenej a neošetrenej strany doštičky

Ochránený povrch si zachoval svoj lesk a je bez známok poškodenia. Na pravej strane sa prejavila korózia, ktorú sa nám nepodarilo odstrániť. Na druhom obrázku je ta istá doštička po vytiahnutí postriekaná obyčajnou vodou.

viditeľný rozdiel ošetrenej a neošetrenej strany doštičky po nástreku vodou

Perlový efekt je znova viditeľný na ľavej strane. Na pravej sa voda rozpila do jednoliateho tvaru.

A záver? Po náročnom teste v agresívnej kvapaline konštatujeme, že ošetrený materiál nestratil svoje vlastnosti a odolal nepríjemným vplyvom simulovaného prostredia.


Test impregnácie na kameň

Rozhodli sme sa otestovať dlhodobú funkčnosť prípravku nano ochrany dreva a kameňa. Pre zachovanie podmienok sme použili jeden trojuholníkový kameň, ktorý bol „zasadený“ v zemi. Jedna strana bola nechaná voľne (bez impregnácie) a druhá strana bola ošetrená našou impregnáciou. Tretia strana v našom prípade nemá význam.

Testovali sme dlhodobo do doby, než na neošetrenej strane začal rasť mach, huby a zeleň. Výsledok môžete vidieť dole na fotografiách. Ľavá strana je neošetrená a pravá strana ošetrená nano ochranou na kameň.

Porovnanie neošetreného (vľavo) a ošetreného (vpravo) kameňa

 

neošetrená strana kameňa po teste ošetrená strana kameňa po teste

Záver testu

Test preukázal skutočný rozdiel a praktické využitie. Je tak možné bezpečne, spoľahlivo a dlhodobo chrániť sochy na záhrade, pamiatky, náhrobné kamene a iné predmety.

Prejsť do kategórie nano impregnácia kameňa