Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Nanotechnológia šetrí životné prostredie. Viete ako?

Ochrana prostredia, v ktorom žijeme, je dnes témou mnohých diskusií. My sme sa preto rozhodli ukázať vám, ako naše produkty vedú k ekologický zodpovednému chovaniu.

Počuli ste niekedy o detergentoch, tenzidoch a fosfátoch?

Výrazom detergent sa označujú látky, ktoré obsahujú čistiace, pracie a odmasťovacie prostriedky. Ich súčasťou sú tenzidy, ktoré vďaka zmesi špecifických molekúl dokážu odstrániť z povrchu nečistoty a mastnotu. Fosfáty sú potom ďalšou zložkou, ktorá zmäkčuje vodu, aby čistenie bolo účinnejšie. A to nehovoríme o rozpúšťadlách, enzýmoch alebo bieliacich zložkách, bez ktorých by dnešné čistiace prostriedky snáď ani nemohli byť.

To je síce pre výsledný efekt upratovania v kúpeľni či prania bielizne v poriadku, ak by samozrejme tieto chemické látky nevnikali spolu s nečistotami a vypúšťanou vodou do odpadu, odkiaľ sa potom dostávajú do kanalizácie, odpadných vôd, jazier a riek, kde zabíjajú všetko živé, čo im príde pod ruku.


Ako vám pomôže nanotechnológia?

My sa týmto dopadom snažíme zabrániť, a preto sme radi, že sa všetky naše produkty môžu pýšiť nálepkou EKO. Po nanesení nenotechnológie na povrch vašej kúpeľne, kuchyne, vášho oblečenia alebo auta totiž nemusíte vôbec používať chemické čističe. Pre dokonalé upratanie či údržbu stačí čistá voda a handrička alebo hubka.

Čo tým máte konkrétne na mysli?

KÚPEĽŇA

Napríklad nanesením nanoochrany na sklo a keramiku v kúpeľni zabránite usadzovaniu špiny a tvorbe vodného kameňa. Kvapky vody s nečistotami jednoducho stekajú z povrchu preč.

AUTOMOTO

Pre ekologicky vedomých motoristov je tu zas nanoochrana diskov a ráfikov pred brzdným prachom, ktorá sama odráža vodu, mastnotu a nečistoty, takže nie je treba navštevovať auto umývačku. Nanochrana laku zaisťuje dlhotrvajúci lesk a ochranu pred nepriaznivými vplyvmi počasia či odlietajúce kamienky, vďaka čomu nemusíte používať neekologické laky. Na záver tiež potešia tekuté nanostierače, ktoré extrémne odpudzujú vodu a nečistoty od skla, takže nemusíte čistiť okno chemickými kvapalinami od ostrekovačov.

TEXTIL

Oblečenie ošetrené nanoimpregnáciou na textílie je chránene pred zašpinením a premočením. Vďaka tomu, že nanovrstva má samočistiace vlastnosti, nepotrebujete k odstráneniu škvŕn tak často práčku ani prací prostriedok. Stačí opäť handrička a voda.

UNIVERZÁLNY ČISTIČ

Pokiaľ predsa len pri upratovaní radšej siahnete po čistiacom prostriedku, odporúčame univerzálny nanočistič. Ten účinkuje veľmi efektívne, takže ho stačí použiť len v malom množstve.