Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Rewitec Powershot S - pre motocykle do 600 ccm a benzínové a naftové motory do 1000 ccm

Kód: 10.542
Značka: REWITEC
€22,99
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.6.2024

Regeneračný a ochranný koncentrát, ktorý dokáže znížiť spotrebu paliva a obnoviť opotrebované povrchy. Miera trenia a opotrebovania povrchu sa dlhodobo zníži, čím dôjde k predlženiu životnosti motora. Určené pre motocykle do 600 ccm alebo motory do 1000ccm. Pre 2 a 4 takt.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ošetrenie benzínových a dieselových motorov pomocou krycej vrstvy REWITEC Powershot S – nanokoncentrátu

Rewitec powershot S funguje na princípe nanotechnológie

Nano ochrana pre motocykle a motorové lode (1 fľaša pre objem do 600ccm), prípadne pre následnú ročnú údržbu motora predtým ošetreného Powershotom M alebo L (1 fľaška na objem motora 1000 ccm) pri každej výmene oleja.

Formula tejto metal-silikátovej krycej vrstvy dokáže znížiť spotrebu paliva a obnoviť opotrebované povrchy. Miera trenia a opotrebenia povrchu sa dlhodobo zníži, čím dôjde k predĺženiu životnosti motora.


Vlastnosti výrobku REWITEC Powershot S

 • výrobok REWITEC dokáže obnoviť výkon motora a tlak oleja na pôvodné hodnoty
 • formula tejto metal-silikátovej krycej vrstvy dokáže znížiť spotrebu paliva až o 11 % 
 • dokáže obnoviť mikroskopické poškodenie
 • zníži sa drsnosť opotrebovaných kovových dielov až o 50 %
 • výrobok REWITEC Powershot nie je žiadne aditívum (prímes) – tzn. nemení vlastnosti oleja a neobsahuje prísady so zlepšeným mazaním ako teflón alebo keramika!
 • zníženie emisií až o 64 %
 • výrobok REWITEC je kompatibilný so všetkými bežnými druhmi minerálnych a syntetických olejov – viskozita oleja sa nemení
 • zaručuje dlhodobú ochranu proti opotrebeniu
 • zlepšuje studené štarty
 • optimalizuje kompresné hodnoty
 • znižuje hluk a vibrácie motora
 • znižuje emisie CO2, CO, HC, NOx
 • núdzový chod pri strate oleja
 • ochrana motora nanotechnológiou REWITEC na 1 rok

REWITEC® PowerShot® znižuje trenie, zlepšuje mechanickú prácu motora a chráni ho pred opotrebením. Prípravok sa aplikuje do zahriateho motorového oleja, následne pôsobí najmenej stovky kilometrov. REWITEC®- technológia funguje na princípe znovuobnovenia silikátových partií, ktoré revitalizujú odreté časti motora. Teplota a tlak sú fyzikálno-chemické procesy prejavujúce sa na povrchu kovových súčiastok motora. Mikroskopické poškodenie je odstránené, hlbšie nerovnosti v kovových súčiastkach sú z 50% taktiež odstránené, čo vedie k obmedzeniu trenia a opotrebenia. Účinnosť motora je tak optimalizovaná.

Vďaka ochrannému pôsobeniu sa môže spotreba znížiť o 11% a obsah emisií v splodinách môže klesnúť až o 64%. *)

*) Výrobok odskúšaný ústavom FH Frankfurt/M. podľa nových charakteristík zadaných EU na VW Passat 1,9TDI (RV 2002), stav tachometra 147.700 km


Video o REWITEC:

Titulky k videu:

1. Nápis: Opotrebovanie kovových povrchov trením
2. Nápis: silikátové (kremičité) častice v chemickom procese
3. Nápis: nano hladký kovovo-silikátový (kremičitý) povrch
4. Nápis: kremičité častice v chemickom procese
5. Nápis: nano hladký kovovo-kremičitý povrch


Zoznam najčastejšie kladených otázok – odporúčame prečítať !

Na trhu je v ponuke celá škála podobných produktov. V čom je Váš výrobok výnimočný?

Nanovýrobok REWITEC nie je žiadna prímes, ktorá by nejakým spôsobom menila vlastnosti oleja, takže ani neobsahuje žiadne prísady so zlepšeným mazaním ako je teflón alebo keramika. REWITEC vytvorí na namáhanom povrchu metal-silikátovú vrstvu, ktorá pokryje všetky opotrebované kovové súčiastky, čím docieli ich obnovenie.

Aký proces vedie k vzniku krycej vrstvy?

Aktívna látka nášho výrobku sa skladá zo špeciálnej kombinácie silikátov a katalyzátorov. Pomocou vzniknutej trecej sily a obrusovania častíc dochádza k povrchovej kryštalizácii, čím vzniká nový metal-silikátový povrch. V zásade ide o veľmi jednoduché chemicko-fyzikálne procesy.

Ako funguje samoregulácia procesu?

K aktivovaniu silikátovej vrstvy je cielene využitá trecia sila. Po jej vytvorení už na povrchu nevzniká žiadna ďalšia trecia sila potrebná k jej vzniku. Týmto je proces automaticky ukončený.

Váš produkt si zakladá na používaní pevných látok. Môže dôjsť k vzniku usadenín alebo zaneseniu olejového filtra a kanálikov?

Tým, že sa aplikuje veľmi malé množstvo koncentrátu, nie je možné, aby došlo k prípadnému usadeniu či zaneseniu filtra alebo kanálikov. Ak je Váš motor výrazne zanesený splodinami, výrobok REWITEC ich odstráni, ale v tomto prípade potom odporúčame pred druhým aplikovaním REWITECu, skontrolovať čistotu oleja, prípadne ho úplne vymeniť.

Akú veľkosť majú častice, ktoré obsahuje Váš produkt?

Veľkosť častíc sa pohybuje okolo 15 µm. Normálny olejový filter prepúšťa častice do veľkosti zhruba 25 µm.

Ako sa výrobok znáša s hydraulickými zdvihákmi ventilov? Tieto súčiastky sú veľmi citlivé – mohlo by použitím Vášho výrobku dôjsť k ich narušeniu?

Nie, práve naopak. Na povrchu hydraulických zdvihákov sa vytvorí krycia metal-silikátová vrstva, ktorá zdviháky vráti do ich pôvodnej polohy a zároveň ochráni namáhané miesta pred následným opotrebením. Zdviháky tak bežia ľahšie a tichšie.

Je možné REWITEC použiť pri všetkých bežných minerálnych a syntetických olejoch?

Áno, výrobok REWITEC je kompatibilný so všetkými bežnými druhmi minerálnych a syntetických olejov.

Zmení sa nejako po aplikácii výrobku REWITEC viskozita oleja?

Nie, nezmení. Olej je tu využitý len ako podkladový materiál.

Moderné motorové oleje obsahujú rôzne špeciálne aditíva, ktorých zloženie môže mať po použití Vášho výrobku za následok zrážanie alebo usadzovanie oleja. Alebo je možné túto reakciu vylúčiť?

Použitím výrobku REWITEC nie je štruktúra oleja nijako narušená alebo pozmenená. Naviac, čiastočky koncentrátu sa v oleji nachádzajú len do tej doby, kým dôjde k vytvoreniu ochrannej vrstvy.

Koľko balení je potrebných na kompletné ošetrenie motora?

Kompletné ošetrenie motora prebieha v dvoch etapách. V prípade silne opotrebovaných motorov je nutné použiť jedno balenie výrobku naviac.

Stačí pri nových motoroch použiť len polovičnú dávku?

Nezáleží na tom, či je motor nový alebo starý. Pre plnohodnotnú aktiváciu krycej vrstvy je potrebné aplikovať celé balenie výrobku.

Môj automobil bude potrebovať v najbližšej dobe vymeniť olej. Je zmysluplné začať s aplikovaním REWITECu už teraz, alebo mám počkať až na výmenu oleja?

Prvé aplikovanie výrobku odporúčame vykonať so starým olejom, až po najazdení 300 kilometrov, vymeňte starý olej za nový a následne vykonajte druhé ošetrenie.

Môj motor má obsah 5 litrov. Výrobok REWITEC sa používa pre motory s obsahom 2-3 litre. Aký produkt poprípade aká kombinácia produktov je vhodná pre môj typ motora?

V tomto prípade použite výrobok Powershot M v kombinácii s výrobkom Powershot L. Pri prvej aplikácii do motora vlejeme polovicu fľaše M a polovicu L. To isté platí následne aj pri druhej aplikácii.

Je výrobok vhodný aj pre môj TDI vznetový motor s technológiou priameho vstrekovania paliva?

Áno, absolútne. Technológia priameho vstrekovania paliva je obzvlášť náchylná na zvýšenú záťaž motora. Na riešenie tohto problému je ideálne použiť REWITEC.

Ako pôsobí výrobok pri motoroch s výfukovým turbodúchadlom?

Ložiská turbodúchadiel sú taktiež pokryté ochrannou vrstvou, čo má za následok predĺženie ich životnosti. Žiadne negatívne pôsobenie nie je známe.

Motor má spotrebu cca 1 liter oleja na 500 kilometrov a nachádza sa na hranici opotrebovania. Môže mi v tejto fáze Váš produkt ešte pomôcť? Ďalšou možnosťou už je len kompletná oprava alebo výmena motora.

Pokiaľ nie sú pokazené piestové krúžky, môže použitie nášho výrobku spotrebu oleja zredukovať. Podľa veľkosti množstva opotrebovania, môže byť potrebné aj trojité aplikovanie výrobku.

Môže sa REWITEC použiť aj pri motocykloch s tzv. mokrou spojkou? Môže potom spojka prekĺzavať?

K prekĺzavaniu alebo zadretiu nedochádza, pretože metal-silikátová vrstva sa viaže len na kovové povrchy. Všetky opotrebované kovové súčiastky motora a prevodovky budú potiahnuté krycou vrstvou, spojka však nie.

Diferenciál je hlučný. Je možné pomocou Vášho výrobku hluk znížiť?

Výrobkom REWITEC môže byť obnovená funkcia častí, ktoré ešte neprekročili hranicu opotrebenia a ktoré neboli mechanicky zničené. Ak je diferenciál príliš hlučný, mali by ste najskôr skontrolovať možnosť mechanického poškodenia. Ak to tak nie je, môžete aplikovať náš výrobok, čím následne vzniká veľká šanca na jeho zlepšenie.

 


Rewitec powersho S - obsah balenia

Obsah balenia:

 • 60 ml prípravku REWITEC
 • Podrobný návod v slovenskom jazyku

Aplikovanie:

 • Vydrží v motore 1 rok, potom odporúčame obnovovať REWITECom Powershot S

 

 

 

 

 


zašlite nám dotaz na REWITEC Powershot S

Stále váhate?

Nie ste si istý, či je tento produkt vhodný pre váš zámer?

Neváhajte nám zaslať konkrétnu otázku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecká technologická spoločnosť sa zameriava na zvýšenie životnosti a energetickej účinnosti strojov a prevodoviek pomocou mazacích aditív. S vývojom mazacích aditív na báze nanočastíc a mikročastíc sa REWITEC® zaoberá od roku 2003 a prispieva tak k hladkému chodu ošetrených motorov a prevodoviek a v konečnom dôsledku aj k veľmi šetrnému a ekologickému využívaniu energie.