Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Impregnácia markíz a slnečníkov

Prvé teplé jarné dni je doba, kedy sa konečne do ulíc a záhrad vracajú slnečníky, markízy a všelijaké ďalšie textilné prístrešky, ktoré celú zimu odpočívali. S nimi sa ale tiež objavuje otázka, ako tieto veselé doplnky vonkajších posedení pripraviť na májové prehánky aj letné búrky. Pokiaľ máte cukráreň, bar alebo reštauráciu s vonkajším posedením, iste rozmýšľate, ako vašich hostí pred vrtochmi počasia čo najlepšie ochrániť. A nemusí ísť len o Vašich zákazníkov, možno máte chatu a obľúbili ste si aj so svojou rodinou a známymi odpočinok pod platenou strieškou. A tak dumáte nad tým, ako zariadiť, aby čo najlepšie dažďom a lejakom odolávala.


impregnácia na markízy predĺží životnosť aj staršiemu prístrešku impregnácia slnečníka zachráni rodinnú pohodu aj v daždi

látka samozrejme neplní svoju základnú ochrannú funkciu, navyše svojou váhou zbytočne namáha konštrukciu, ktorá ju napína a nakoniec tiež sama podlieha skaze. Pred každým dažďom môžete striešky a slnečníky zrolovať či schovať, ale ako uznáte sami, nie je to ani praktické, ani často vôbec možné. Navyše sa objavuje ďalší problém. Špina!

Usadený prach totiž ničí štruktúru látky a upcháva jej vlákna. Tatko „ vyzdobená“ markíza alebo slnečník nielenže rýchlo „odíde“, ale svojím vzhľadom k posedeniu asi mnoho ľudí lákať nebude. A o takúto vizitku vášho podniku asi sotva stojíte. Čo teda s tým?

Riešenie je pritom úplne jednoduché. Nano-impregnácia. Čo to je a čím sa od takej bežnej impregnácie líši? Funguje ako akákoľvek iná impregnácia. Ako tenučký film, ktorý sa na látku, ktorú chceme chrániť, nanáša pomocou normálneho spreja. Teda veľmi jednoducho. Jej názov – nano-impregnácia - ale ukazuje na to, že tu máme čo dočinenia s technologickým zázrakom 21. storočia. Vrstvička, ktorá látku ochráni, je ultra tenučká. A je zároveň aj neuveriteľne odolná, vďaka tomu, že ju pohromade držia sily, ktoré existujú v tomto svete miniatúrnych nanočastíc. Nanovrstva je skutočne mimoriadne odolná a je zároveň samozrejme aj priehľadná. Pritom je priedušná, takže látka, ktorou pomocou nano-impregnácie budete chrániť, môže voľne „dýchať“ a nezatuchne. Čo u textílií vystavených nepriazni počasia určite oceníte.

Určite Vás napadlo, ako táto ochranná vrstva funguje. Počuli ste o princípe lotosového kvetu? Ten, aj keď rastlina vyrastá často v bahnitých vodách, je stále čistý. Na povrchu má totiž malé brvy, ktoré odpudzujú dážď aj vodné kvapky. Tie sa tak na povrchu kvetu neudržia a so sebou berú i všetku špinu. A podobne funguje aj nano-impregnácia: voda na povrchu vytvorí guľôčky, ktoré sa nevsakujú a jednoducho sa spolu s prachom skotúľajú preč. Impregnovaná látka teda nikdy nepremokne a zostáva stále čistá.

Aké sú výhody textílií ošetrených nano-impregnáciou?

  • ušetrí vám starosti aj peniaze
  • nemusíte si lámať hlavu s upratovaním
  • spoľahlivo a dlhodobo ochránia Váš majetok
  • poskytne pokoj a bezpečie Vašej rodine aj hosťom
  • nezaťažujú životné prostredie


Áno, je to tak! Jednou z ďalších výhod nano-impregnácie je to, že nejde o žiadnu chémiu. Tak čo, zaujala Vás táto možnosť ochrany textilných striešok a markíz? Budeme radi, pokiaľ niektorú vyskúšate z ponuky nášho obchodu!

 

 

          Prejsť na detail produktu >> 

nano impregnácia 

          Prejsť na detail produktu >>