Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

S nano impregnáciou sa čalúnený nábytok nemusí báť farebných škvŕn od kečupu ani čiernej kávy

Čo s vašim nábytkom „dokážu“ potraviny?

Luxusná designová sedacia súprava, ktorú „zdobí“ fľak z rozliateho červeného vína. Obľúbené kreslo s kávovou škvrnou niekde na operadle. A možno starožitný čalúnený taburet, ktorý navždy „poznamenala“ nehoda s vyliatou šálkou čierneho čaju. A potom tiež hľadanie čistiacej firmy, márne zháňanie náhradných poťahov, zložité čalúnenie alebo dopredu prehratý boj s nežiaducimi fľakmi pomocou agresívnej chémie. Stalo sa vám to niekedy?

A komu nie? A to doma ani nemusíte usporadúvať divoké večierky. Stačí len chvíľka nepozornosti pri rodinnej stretávke pri sobotnej televízii a majonéza alebo kečup z obloženého chlebíčku navždy „zašpiní“ kusy nábytku, ktorý vám pritom mal vydržať podstatnú časť vášho života. Nemusíte sa tiež hanbiť za to, že vám káva alebo čaj chutí najviac v nedeľu ráno v posteli. A nebudete jediný, komu sa neraz „podarilo“ prevrátiť šálku rovno na matrac.

impregnácia sedačky

 

Opisované situácie proste zažil každý z nás a tí, čo mali to šťastie, že nie, určite veľa nebude. Možno si len nechcú spomenúť. Vyliate pivo, mastné chipsy, cola limonády... Všetko, čo doma každodenne radi pijeme a jeme a čo ale zároveň neuveriteľne dobre farbí, mastí a vôbec všelijako znehodnocuje a znečisťuje.

Riešením je nano impregnácia

Spomínate si na zúfalé čistenie fľakov po červenom víne, na všetky tie zaručené „babské“ recepty? A fungovali chemické čističe beztoho aby drhnutú plochu skôr nepoškodili? Že ste skúšali nábytok chrániť poťahmi? Veď tie predsa nie sú pekné a aj tak nakoniec nefungujú bezpečne. Alebo sa vám snáď chce odviesť kus nábytku na opravu k čalúnnikovi? Už len tá zložitá doprava: A to radšej nehovoríme o tom, koľko to nakoniec bude všetko stáť. No veľa! Premýšľali ste niekedy, ako tomu všetkému predísťa svojich obľúbených pochúťok na svojom obľúbenom mieste sa pri tom nevzdať? Máme pre vás riešenie. Riešenie, ktoré bude šetrné k vašej peňaženke.. Riešenie, ktoré bude neporovnateľne efektívne a dokonalo účinné. Samotným okom neviditeľné, dlhotrvajúce a ktoré zároveň nebude škodiť ani vášmu okoliu, pretože je úplne ekologické? Počuli ste o impregnácií? Respektíve, počuli ste už o nano impregnácií? Nano impregnácia pracuje s vlastnosťami technológií 21. storočia tzv. nanotechnológiou. O čo ide? Ide o využitie miniatúrnych mikročastíc, ktoré pri aplikovaní vytvárajú na povrchu neviditeľný tenučký filter. Filter, ktorý odpudzuje vodu a zabraňuje jej, aby prenikla ďalej. V našom prípade do textilného poťahu napríklad na gauči, ktorý má chrániť. Poznáte tzv. efekt lotosového kvetu?

A videli ste niekedy skutočné kvety tejto rastliny? Aj keď sám lotos vyrastá z bahnitého jazierka, je vždy vďaka miniatúrnym výrastkom na povrchu dokonale čistý. Voda sa na jeho listoch neudrží, voľne steká preč a berie so sebou aj všetok prach a špinu. A presne takto funguje nano impregnácia: tekutiny odpudzuje a neprepúšťa: napríklad škvrnu po kečupu stačí jednoducho zotrieť vlhkou hubkou.

Čo všetko nano impregnácia dokáže?

Všetko to vyzerá až smiešne jednoducho a určite mnohým z vás napadne, že táto jednoduchá ochrana bude mať nejaké negatíva. Čo napríklad dĺžka účinnosti? Ako dlho bude filter nano impregnácie fungovať? Pochyby sú určite na mieste, ale pritom tomu tak nie je. Pokiaľ na špinu malá hubka nestačí a krycí poťah bude musieť ísť do pračky, aj pri vysokých teplotách na ňom vydrží až 5 praní. K nepríjemným vlastnostiam obyčajných impregnácií patrí aj zlá priedušnosť. Nebude aj nábytok ošetrený nano impregnáciou zle dýchať a nezačne vo vnútri plesnivieť a nestane sa rajom pre všelijaké baktérie? K vlastnostiam filtru z nano impregnácie patrí aj paro-priedušnosť: zatiaľ čo dovnútra krycou vrstvou neprenikne žiadna tekutina, smerom von sa vlhkosť formou pár jednoducho dostane.

Nano impregnácia je odolná aj proti mechanickému zotretiu: ošetrený povrch tak nie len chráni, ale chráni ho dlhodobo. Nano impregnácia tak nachádza uplatnenie nie len v domácnosti, ale aj v reštauráciách a pohostinstvách. Máte podnik so živou prevádzkou? Určite aj tam oceníte, že môžete ošetriť textilné poťahy na stoličkách. Viete, koľko návštevníkov sa vystrieda na čalúnených sedačkách vo vašom bare? A čo s nimi dokážu urobiť počas jedinej noci? Nemusíte ich pritom nijak zložito a draho udržovať a vďaka nano impregnácií sa vaši hostia posadia vždy do čistého.