Objednávky vykonané v pracovné dni do 11:30 do obeda expedujeme ešte v ten deň.

Ochrana na kovy, chróm a ušľachtilú oceľ 500 ml

Kód: 10.2001
Značka: NanoConcept
€59,99
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024

Nano prípravok vytvára neviditeľný film, ktorý zabraňuje usádzaniu nečistôt, odpudzuje vodu a chráni povrch pred reakciou s okolitými látkami (oxidácia). Tieto vlastnosti vám potom uľahčia čistenie a leštenie napríklad hliníka alebo chrómu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nano ochrana je revolučný spôsob povrchovej úpravy kovov, nerezu, chrómu, hliníka a dokonca aj zlata alebo striebra

ochrana na kovy funguje na princípe nanotechnológiePojem nano  ochrana je v poslednej dobe skloňovaný stále častejšie. V zahraničí a predovšetkým v Nemecku, kde bol vyvinutý, sa tento produkt stal neoddeliteľnou súčasťou údržby kovových povrchov v domácnostiach.

Hlavné dôvody sú nasledujúce:  šetrí čas  - rýchlejšie a jednoduchšie upratovanie, šetrí peniaze - ušetríte za čistiace prostriedky a opravy a šetrí životné prostredie - na údržbu domácnosti nepotrebujete chemikálie.

Nano prípravok chráni všetky kovové povrchy pred usadzovaním špiny, odtlačkov prstov, mastnotou, proti korózii a proti likvidačným účinkom vodného kameňa.


 ochrana na kovy ochráni kohútiky, drezy a ďalšie kovové predmety v domácnosti ochrana na kovy tiež ochráni chrómované predmety ochranu na kovy je možné tiež použiť na nerezovú a akúkoľvek ušľachtilú oceľ

nano ochrana na kovy využíva efekt lotosového kvetu, ktorý spôsobuje samočistiace vlastnosti ošetrených kovov

Nano ochrana na kovy využíva efekt lotosového kvetu, ktorý spôsobuje samočistiace vlastnosti ošetrených kovov.

Nano ochrana kovov má antibakteriálne účinky

Ochrana na kovy na báze nanotechnológie má antibakteriálne účinky. Dokáže tiež účinne brániť rastu machov, húb a lišajníkov.


Ako nano ochrana kovov funguje?

Tento nano produkt je v podstate povrchová úprava kovov založená na alkoholovej báze, ktorá nezasahuje do vzhľadových vlastností materiálu. To znamená, že po aplikácii na povrch, sa jeho farba nezmení. Spôsobuje extrémne odpudzovanie kvapalín ako je voda, olej, mastnoty a preto zaručuje veľmi jednoduché odstránenie vodného kameňa a špiny z ošetreného povrchu - tzv. "easy to clean" efekt (efekt jednoduchého čistenia). Povrch má abrazívnu odolnosť a taktiež je chránený proti UV žiareniu.  

Pre názornú ukážku sme pre vás vykonali test nano povrchovej úpravy kovov.


Nano ochrana znamená zmenu vo vašom vnímaní údržby kovových povrchov domácnosti a exteriéru.


Nano ochrana kovov je vhodná najmä ako:

 • Povrchová úprava pre jednoduché čistenie a leštenie kovov
 • Ochrana pred koróziou
 • Ochrana kúpeľňových nerezových doplnkov (vodovodné batérie, sprchové hlavice, nerezové odtoky)
 • Prevencia jednoduchého odstránenia vodného kameňa
 • Prostriedok pre ochranu a jednoduché leštenie hliníku
 • Špecialista na údržbu kuchynských nerezových drezov, digestorov a spotrebičov
 • Nevyhnutná starostlivosť o akúkoľvek vodnú armatúru
 • Ochrana chrómových častí na motorkách, lodiach a vozidlách
 • Pomocník pre čistenie šperkov (zlato, striebro)
 • Ochrana pre nerezové zábradlie, nerezové bazény, nerezový komín a kovové, chrómové či nerezové obloženie

Rýchla navigácia v popise produktu:


Prečo si zaobstarať nano ochranu kovov – hlavné výhody:

nano ochrana na kovy je produkt šetrný k životnému prostrediu

 • Šetrí váš čas - redukuje dobu strávenú čistením
 • Šetrí vaše peniaze - výrazne znižuje používanie chemických čistiacich prostriedkov
 • Šetrí životné prostredie – čistenie len vodou bez chemikálií
 • Produkt vyvinutý špeciálne na kovy
 • Povrchová ochrana je úplne transparentná a zachováva súčasný vzhľad povrchu
 • Prípravok je vysoko hydrofóbny (odpudzuje vodu) – protikorózna ochrana
 • Zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa
 • Efekt jednoduchšieho čistenia výrazne zníži prácnosť upratovania
 • Zjednodušuje leštenie a zachováva povrch stále lesklý
 • Pôsobí antibakteriálne – sťažuje množenie baktérií
 • Chráni povrch proti UV žiareniu a má abrazívnu odolnosť
 • Chráni proti výskytu odtlačkov prstov
 • Je odolný voči čistiačim prostriedkom
 • Sťažuje usadzovanie vody, oleja, mastnoty a nečistôt na povrchu
 • Je jednoduchý na použitie

Nano priekopník v čistení a leštení kovov

Ochrana kovov pomocou nanotechnológie má dlhotrvajúci efekt, ktorý nemení vzhľadové vlastnosti materiálu. Ide o neviditeľné povrchové úpravy kovov a kovových častí. Nano prípravok vytvára neviditeľný film, ktorý zabraňuje usadzovaniu nečistôt, odpudzuje vodu a chráni povrch pred reakciou s okolitými látkami (oxidácia). Tieto vlastnosti vám následne zjednodušujú čistenie a leštenie napríklad hliníka alebo chrómu.

Nanotechnológia nie je obmedzená druhmi ani zliatinami kovov. Povrchové úpravy pomocou nano vrstvy je preto možné aplikovať na niklované povrchy, eloxované kovy, farebné kovy, dural, titán, meď, mosadz, chirurgickú oceľ a iné. Hlavným dôvodom pre povrchovú aplikáciu nano vrstvy pri kovoch v exteriéri je ochrana proti korózii. V interiéri je zase prevenciou, aby ste nemuseli riešiť otázku, ako odstrániť vodný kameň.


Spočítajte si len všetky kohútiky, armatúry a odtoky, ktoré doma máte – Všade tam hrozí poškodenie hrdzou a vodným kameňom.


Odstraňovač vodného kameňa

Vodný kameň neničí len vašu práčku! Tvorí sa vo všetkých spotrebičoch, kde sa používa voda a má vplyv na ich funkčnosť a životnosť.  Konkrétne môže napríklad spôsobiť nefunkčnosť vodovodnej batérie! V kĺbe pri pákových batériách úplne zamedzí pozvoľnú reguláciu prúdu vody. Celá manipulácia je tak značne sťažená. To a ešte oveľa viac dokáže vo vašej domácnosti spôsobiť vodný kameň. Odstránenie škôd môže byť niekedy nenávratné.
Predíďte nákladným riešeniam, ako je napríklad elektronický odstraňovač vodného kameňa! Prevencia znamená polovicu zdravia aj pre vašu domácnosť. Použite nano ochranu a nebudete musieť premýšľať nad tým, ako odstrániť vodný kameň.

Pre boj s vodným kameňom na ostatných povrchoch (sklo keramika) môžete využiť zvýhodnený balíček set pre kúpeľňu.


Ochranca nerezovej domácnosti – nerezový drez, nerezové zábradlie, nerezové kúpeľňové doplnky

Spotrebiče s nerezovou úpravou (chladničky, digestor, sporák, mikrovlnná rúra, varná kanvica, kávovar atď.) sú náročné na údržbu čistého vzhľadu. Nikto sa na to doma nechce pozerať, ani sa prezentovať pred hosťami ohmatanou a zašpinenou kuchyňou.

Táto nano ochrana zaisťuje jednoduchú údržbu, čistenie, lesk a stálosť pekného a čistého vzhľadu. Zdĺhavé čistenie chemickými prostriedkami už viac nie je potrebné. Stačí povrch jednoduchým spôsobom zotrieť mokrou hubkou alebo handrou. Povrch okamžite získa svoj pôvodný lesk a čistotu bez baktérií.

Hlavnou výhodou je odstránenie odtlačkov prstov, ktoré sa dajú veľmi jednoducho zotrieť aj vlhkou handričkou. Môžete tak v kľude v noci lúpiť z vašej nerezovej chladničky bez zanechania dôkazov. Ďalšie možnosti využitia okrem interiéru je aplikácia na nerezové zábradlia na balkóne či pred domom, nerezové rúry, nerezový komín, nerezová vetracia mriežka alebo aj nerezové domové číslo. Povrch naviac odoláva UV žiareniu!


Proti špine a množeniu baktérií

Nečistoty od potravín, zaschnuté škvrny od jari, mastnota v dreze, zašpinená batéria od mydla a iných denných nečistôt pôsobí niekedy až odpudzujúco. Vďaka nano ochrane s efektom jednoduchého čistenia sa jednoduchým zotretím mokrou handričkou či hubkou zbavíte všetkých nečistôt bez námahy a agresívnych čistiacich prostriedkov. Tie môžu spôsobiť aj zničenie povrchovej úpravy batérie a defekt na vzhľade. Vodný kameň, odtlačky prstov a iné sú minulosťou.

Nano ochrana kovov je odolná aj proti chemikáliám a sťažuje množenie baktérií. Je neviditeľnou ochranou proti neviditeľnému nebezpečiu šírenia baktérii vo vašej domácnosti.


Štít proti hrdzi – Ochrana proti korózii

Kyslík, voda a rôzne chemikálie sú dôvodom, prečo kovové predmety podliehajú skazonosnej hrdzi. Protikorózna ochrana je preto nevyhnutná, pokiaľ chcete svoje kovové komponenty udržať v pôvodnej kondícii. Nano prípravok vytvára na povrchu akéhokoľvek kovu neviditeľný štít, ktorý slúži ako ochrana pred koróziou. Konkrétne má hydrofóbne účinky a zabraňuje chemickým látkam dostať sa do priameho kontaktu s povrchom.
Na rozdiel od mnohých látok, ktoré síce vytvoria na predmete film, ktorý chráni proti korózii, ale taktiež celkom zmenia vzhľad predmetu, je nanotechnológia neviditeľnou vrstvou. Aj preto našla svoje využitie v ochrane predmetov kultúrneho dedičstva (staré brnenia, nástroje a zbrane) a v priemyslovej výrobe, ako dočasná alebo dlhodobá ochrana materiálu (transport kovových predmetov vo vlhkom prostredí, konzervovanie a reštaurovanie kovových častí). Pre tieto účely ochrany kovových komponentov odporúčame použitie našich nano lakov.


Leštenie hliníka bez mechanického alebo chemického čistenia

Neviete ako vyčistiť hliník bez toho, aby ste použili chemické čistenie? Hliník je kov, ktorý je veľmi náchylný na oxidáciu a jednoduché poškodenie povrchu. Preto je využitie nanotechnológie na jeho ochranu doporučeným prostriedkom pre udržanie jeho kvality.

Po aplikácií prípravku je leštenie hliníka jednoduché a stačí na neho len handrička z mikrovlákien.  Takže nie je potrebné povrch podrobiť náročnému šúchaniu alebo chemickému lešteniu a samotné čistenie hliníka je taktiež veľmi jednoduché.


Nano ochrana je neoceniteľná pre cenné veci – chróm na motorkách a lodiach, šperky zo striebra, zlata a iných kovov


Leštenie chrómu nielen pre motorkárov a lodiarov

Rovnako ako pri leštení hliníka a povrchovej úprave kovov, má nanotechnológia prínos ako dlhodobá ochrana chrómových častí. Všetky chrómové časti na vašej lodi, motorke alebo aute jednoducho ochránite proti trvalému znečisteniu. A hlavne si nebudete lámať hlavu s tým, ktorý prípravok je na leštenie chrómu ten najlepší.  Po aplikácií nano ochrany vám k dosiahnutiu vysokého lesku stačí vlhká handrička. Každý majiteľ si praje, aby jeho loď, motorka, auto alebo iný stroj žiaril čistotou.
Nano prípravok je vhodný na ochranu chrómových častí všetkých možných produktov. Samostatnou kapitolou sú potom väčšie stroje a povrchy, ktoré sú v kontakte so slanou vodou. Pre tieto účely odporúčame naše patentné nano laky s ochranou chrómu a leskom po dobu až 5 rokov.


Ochranca rodinného bohatstva, alebo ako vyčistiť striebro a zlato

Nanotechnológia mení pravidlá čistenia šperkov, cenných kovov či chirurgickej ocele. Bola by škoda nechať sčernieť vaše rodinné striebro. Spôsobov čistenia drahých kovov je mnoho a pre každý materiál sú odlišné. Od tradičného popola pri striebre až po vyváranie zlata. Podobne ako pri ochrane proti korózii je nano prípravok akýmsi štítom proti invazívnym látkam (plyny, kvapaliny). Vyskúšajte nano ochranu na vaše šperky a už nebudete musieť riešiť otázku, ako vyčistiť striebro.


V čom sa NanoConcept líši od iných výrobkov?

 • Nejde o prípravok na báze teflónu, silikónu, vosku alebo oleja s krátkou trvanlivosťou, ktoré nemajú mechanickú odolnosť proti zotretiu.
 • Nanotechnológia na rozdiel od bežných prípravkov nepracuje na úrovni molekúl, ale na atomárnej úrovni, preto má účinnejší odpudzujúci efekt. Výroba nano prípravkov je technologicky náročná, preto sú drahšie než bežné prípravky.
 • Patentovaný nemecký výrobok. Pozor na lacné imitácie, ktoré nano efekt iba napodobňujú. Orientačná životnosť ochrany je cca 12 mesiacov (životnosť ochrany je závislá na mechanickom zaťažení).

Túto nano ochranu na kovy sme podrobili náročným testom. Jej výsledky si môžete prečítať tu.


ochrana kovu, chrómu a ocele - obsah balenia

Balenie obsahuje:

 • 500 ml prípravku v plastovej fľaši s mechanickým rozprašovačom
 • Podrobný návod na použitie v slovenskom jazyku

Potrebné množstvo pre použitie:

 • Približne 10 – 15 ml na m2 (podľa druhu materiálu). Skutočná spotreba prípravku závisí na drsnosti povrchu a spôsobe nanášania.

 

 

 

Ponúkame aj výhodnejšie balenia:

5000 ml


zašlite nám dotaz na ochranu na kovy

Stále váhate?

Nie ste si istý, či je tento produkt vhodný pre váš zámer?

Neváhajte nám zaslať konkrétnu otázku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecká značka, ktorá ako jedna z prvých prišla s produktovou radou ochranných a čistiacich prípravkov na báze nanotechnológie. NanoConcept môžeme zaradiť medzi prémiové značky využívajúce najnovšie patenty a ponúkajúce to najlepšie v danej kategórií. Jej inovatívne nano produkty prinášajú úplne nové možnosti a riešenia do väčšiny tradičných odvetví. Bežné výzvy ako impregnácia povrchov alebo čistenie povrchov rieši novými spôsobmi, ktoré predlžujú životnosť a šetria čas aj prírodu.